Kaloryfery Purmo Compact

Grzejniki pokojowe to typowe używane wzory w domowym ogrzewaniu wodnym. Rozliczny wachlarz wymiarów i rodzai przyłączeń umożliwia dopasowanie do każdego projektu. Grzejniki płytowe mogą występować w wersji montowanej poziomo jak i pionowej. Wysokości grzejników montowanych poziomo wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Występują one w typie z podłączeniem bocznym lub od dołu. Rozstaw przyłączenia bocznego to wynik różnicy całościowej wysokości grzejnika po odjęciu 5 cm. Rozmiar podłączenia jest istotnym elementem przy doborze grzejnika na modernizowane instalacje grzejne. Złe dopasowanie podłączenia jest równoznaczne z ponad planowanymi modyfikacjami. Wielofunkcyjność typów umożliwia podłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony. Grzejniki z przyłączem z dołu posiadają większą funkcje podłączenia. Normę stanowi podłączenie od dołu zlokalizowane od spodu grzejnika pokojowego w odległości 8 cm od rantu. Opcjonalnie kaloryfer ma jeszcze 4 króćce do podłączenia bocznego. Kaloryfery Compact są uniwersalne i można je obracać tylko wersja jedno-płytowa wymusza sprecyzowanie strony przyłączenia dolnego. Standard określa przyłączenie z prawej stronie. W komplecie z grzejnikiem pokojowym dodawane są korki zaślepiające, odpowietrzniki i zawieszenia.

Dodatkowo grzejniki płytowe z podpięciem od dołu mają standardowo wkomponowane zawory termostatyczne. Moc grzejnika w obrębie jednego wymiaru buduje się dokładając dodatkową płytę, wzrasta wówczas grzejnika grubość. Grzejniki poziome produkowane są w odmianie premium doklejona płyta przednia i można oczekiwać ich w różnych odmianach kolorystycznych. Kaloryfery płytowe dekoracyjne nie są uniwersalne i kierunek przyłączenia należy zdefiniować przed zakupem. Kaloryfery pokojowe montowane pionowo, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich wynosi od 300 do 750mm.

Jak i w wersji montowanej poziomo, wydajność buduje się zwiększając jego grubość. Kaloryfery pokojowe montowane pionowo mają przeważnie podłączenie dolne pośrodku kaloryfera, ale istnieje alternatywa przyłączenia go na krańcach kaloryfera. Tak, jak i w alternatywnych typach można kupić grzejnik w szerokiej ofercie kolorystycznej zawierającej zwykłe, metaliczne czy też strukturalne zabarwienie.
Grzejniki płytowe pokojowe poziome i montowane w pionie ze względu na swoją dobitną rozpiętość wymiarów i kształtów zadowolą oczekiwania najbardziej kapryśnego klienta.