Moskitiery do okien do drzwi

Okres wakacji i wyjazdów się rozpoczął. Wyjeżdżamy na działki, jeziorka i cieszymy się z bytności z przyrodą. Nie są te kontakty zazwyczaj przyjemne. Zazwyczaj, pod wieczór, gdy już idziemy spać, budzi nas upierdliwe bzyczenie. Komary! I wtedy myślimy: a warto było zapakować ze sobą moskitierę.
Moskitiera to tylko siateczka przepuszczająca powietrze , którą zamontowujemy w futrynie okiennej. Dookoła ramy okiennej przyklejamy taśmę rzepową. Ramę należy przedtem odtłuścić i pozbawić brudu. Po kilku godzinach od montażu paska czepnego przymocowujemy moskitierę. Należy pamiętać, że nie może być ona za intensywnie naprężona. Nadmiar siatki ucinamy ostrym nożykiem albo nożycami.

Przy wybieraniu właściwego wymiaru siatki należy pomierzyć środkowy rozmiar ramy okna. Siatki okienne przeciw owadom występują w wymiarach {100cmx100cm|130cmx150cm|150cmx180cm. W współzależności od typu ramy okna możemy zastosować wersje w kolorze jasnym i czarnym.
Inna wersja to montowana w poziomie zamykana belka zatrzaskowa o długości 100 cm instalowana na klej lub po prostu mocowana na gwoździe do wnętrza otworu drzwi do której wczepiamy 4 pasy. Belkę zatrzaskową w razie konieczności można przyciąć. Pasy o maja długość 220 cm i szerokości 30 cm.
Są zakończone obciążnikami. Instalujemy je tak, aby haczyły na jedna na drugą.
Posiadający takie asortymenty dowolnie powinniśmy używać bliskości natury na wakacjach czy też w mieszkaniu.