Kaloryfery hygiene

Mieszkamy w coraz bardziej czystych warunkach. Ogołoceni z kontaktu z bakteriami nie uodporniamy się. Owocem takiej sytuacji są wielokrotne zachorowania na alergie. Warunkiem bytowania z taką przypadłością jest zachowanie czystości. W pokojach podgrzewanych typowymi kaloryferami jest to na tyle utrudnione, że grzejniki wyposażone są w elementy trudne do wyczyszczenia. Na radiatorach i kratownicach magazynuje się sporo kurzu i brudu. Na domiar złego jest on w okresie ogrzewczym podgrzewany co wzmaga szkodliwość czynników skumulowanych na kratce. Właściwym typem kaloryfera, ułatwiającym przystępne czyszczenie jest wersja higieniczna. Wzór owy, z powodu na brak radiatorów i dystansujące zawieszenia umożliwia łatwiejszy dojście, a co za tym idzie także zapewnienie higieny. Kaloryfery higieniczne mają użytek wszędzie tam, gdzie higiena i porządek ma szczególne oznaczenie. Zakładane są więc w szpitalach, lecznicach, gabinetach lekarskich, a obecnie co raz częściej i w domach.
Grzejniki higiene , tak jak i z radiatorami, produkowane są w znacznej ofercie wymiarów: od 300 do 900 mm wysokości i od 400 do 3000 długości. Tak, jak te z radiatorami, mogą być zasilane od dołu (wersja V) jak i z boku. Wydajność zwiększa się dokładając dodatkową płytę ogrzewającą,może być ich góra 3. Do kaloryferów higienicznych dedykowane są specyficzne dystansujące wsporniki ścienne, które powinno się zakupić dodatkowo. Dla osób lubiących unowocześnienia istnieje możliwość zamówienia w kolorze. Grzejniki te można zamówić w wersji dekoracyjnej z płaską przednią płytą.
Podsumowując, tam gdzie niezbędne jest utrzymanie higieny zamiast typowego kaloryfera instalujemy wystarczającej mocy grzejnik sanitarny . Jesteśmy w stanie go wyprodukować także w odmianie ozdobnej i w jakimkolwiek kolorze. Nie zapomnijmy o wyborze właściwych zawieszeń.