Gniazda uszczelniane elektryczne

Dumając o uszczelkach i uszczelnieniach zwykle wyobrażamy sobie paski z gumy wykorzystywane do zapobiegania przewiewom przy oknach i drzwiach. Nie jest to jednak jedyny sposób na wykorzystanie tych towarów. uszczelki, w szczególności te gumowe i silikonowe, chronią przed wniknięciem wody i wilgoci do środka różnorodnych mechanizmów i gniazd elektrycznych, co przeciwdziała zwarciom i spięciom w instalacjach elektrycznych. Doskonałe zabezpieczenia dające największe zabezpieczenie mamy możliwość odnaleźć w kilku odmianach gniazd elektrycznych.

Gniazdo Domo Plus jest produkowane w klasie szczelności IP66. Umożliwia zabezpieczenia po podłączeniu wtyku,a ścisk żelowy uszczelnia miejsce dojścia przewodu do gniazda. Umożliwia to bezpieczne użytkowanie nawet w okolicznościach dużej wilgoci, zabrudzenia, w czasie ulewy. Specjalny ruchomy gniazdka pozwala na podłączenia także wtyczek kątowych jak i prostych.

Gniazdko z serii Scame Protecta również ma typ szczelności IP66 i można je kupić w komplecie z puszką do montażu natynkowego lub również zamontować podtynkowo w tym wypadku potrzebna będzie dodatkowa puszka podtynkowa. W odróżnieniu do wspomnianego wcześniej Domo Plusa Protecta zachowuje największą klasę szczelności po zamknięciu gniazda przy włączeniu wtyczek kątowych.

Uszczelnienia tych gniazdek dają najlepsze bezpieczeństwo i jest możliwość, by je wykorzystywać w każdym miejscu, gdzie panuje duże groźba, ze gniazdo będzie poddane działaniu wymagających okoliczności: ogrody, myjnie.